"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
3. juunil tähistataval rahvusvahelisel jalgrattapäeval vali liiklemiseks jalgratas! (0)
31. mai 2021
3. juunit on hakatud rahvusvahelise jalgrattapäevana tähistama alates 2018. aastast. Foto: Mats Õun

“Jalgratas on ideaalne liiklusvahend nii neile, kes soovivad lihtsalt värskes õhus liikuda ja tervislikke eluviise propageerida, kui ka inimestele, kes kasutavad seda füüsilise treeningu ja kõrgete sportlike saavutuste eesmärgil. Kuid lisaks sellele kõigele ei saa me ära unustada, et jalgrattasõit on elustiil! See on elustiil, mida soovitame kõigile inimestele olenemata vanusest ja soost, sest see hoiab meid terve ja rõõmsana ning samal ajal säästame loodust. Kutsume kõiki sel päeval valima oma parimaks sõbraks ja liikumisvahendiks just jalgratta ning ärge unustage kanda kiivrit!” sõnas Eesti Jalgratturite Liidu peasekretär Urmas Karlson.

Eesti Jalgratturite Liit ja Transpordiamet kutsuvad 3. juunil rahvusvahelisel jalgrattapäeval kõiki eestimaalasi oma igapäevast teekonda ette võttes seda jalgrattal tegema. Liitu üritusega SIIN.

3. juunit on hakatud rahvusvahelise jalgrattapäevana tähistama alates 2018. aastast. Selle eesmärgiks on esile tõsta jalgratast kui lihtsat, kiiret, taskukohast, keskkonda arvestavat ja jätkusuutlikku liikumisvahendit. Jalgrattal liikumine on Eestis populaarsust kogumas ning ka linnatänavatel on hakanud viimastel aastatel aina rohkem ratta- ja kergliiklusteid tekkima.

Ilusate ja soojade ilmade saabudes on tänavaliikluses aina enam märgata jalgrattureid. Oluline on siinkohal olla teadlik ja ohutu liikleja nii jalgratta enda seljas, kui ka mootorsõidukijuhina.

“Jalgratturid on liikluses selgelt vähekaitstud liikleja rollis, seepärast on oluline, et mootorsõidukijuhid arvestavad teel liikuvate jalgratturitega ning on valmis jagama teed ratturit ohustamata. Liigeldes jalgrattaga tuleb kindlasti arvestada jalakäijatega, olla tähelepanelik teiste juhtide suhtes ning sõiduteed ületades teha seda jalakäija tavakiirusel. Viisakus algab meist endist, ka liikluses, seega hoolime ja märkame üksteist!” märkis Transpordiameti ennetustöö osakonna ekspert Marika Luik.

Eest Jalgratturite Liit ootab kõiki 3. juunil postitama oma sotsiaalmeedias fotosid #eestijalgratturiteliit #transpordiamet #kannankiivrit või saatma need meiliaadressile ejl@ejl.ee

Parimatest fotodest ilmub galerii Eesti Jalgratturite Liidu FB-i kontol.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.