"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
täna kell 17:30 Kultuurivahetus viib reisile kodust lahkumata (0)
19. jaanuar 2022

Tallinna Kesklinna valitsus koostöös Tallinna Keskraamatukoguga korraldab uut interaktiivset ürituste sarja „Kultuurivahetus“. Sarja virtuaalne avakohtumine toimub juba täna kell 17.30. 

“Kultuurivahetuste ürituste eesmärk on tutvustada tallinlastele erinevaid kultuure ning arutada läbi Eesti kultuuri erinevaid aspekte. Osalemine üritusel on suurepärane võimalus justkui kodust lahkumata reisile minna, sest osalejad saavad teada uutest ja põnevatest kultuuridest, kirjanduslikest traditsioonidest ja veel palju muud uut ja huvitavat,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Kohtumised toimuvad üks kord kuus. Tänase kohtumise teemaks on “Lugemine”. Kohtumisel räägitakse lemmikautoritest, -raamatutest ning raamatukogude külastamisest. Üritus toimub inglise keeles, et viia teadmised Tallinnast võimalikult paljude erineva koduse emakeelega uute linnaelanikeni.

„Raamatukogu pakub uussisserändajate lõimumiseks mitmeid toetavaid tegevusi, nt ligipääs internetiühendusele, kirjandusele, keeleringidele, IT-alastele koolitustele ning kohalikku elu puudutavatele nõustamistele. Peale selle tekkis koostöös Kesklinna valitsusega mõte korraldada uussisserändajatele ürituste sari, kus kohalikud jagavad teadmisi Eesti kultuurist ning vastutasuks õpivad tundma teiste maade kultuuri, kirjandust ja kombeid. Lisaks leiab ürituste sarjast palju uusi tuttavaid, kellega hiljem eesti keeles kõnelemist harjutada“, julgustab kõiki huvilisi sarjas kaasa lööma Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna juhataja Tiina Põldmaa.

Tänaõhtusel veebiüritusel juhivad panelistide vahelist arutelu Sandra Kingisepp, Tiina Põldmaa ja Jaanika Tappo. Tallinna Keskraamatukogust. Kõik on oodatud ühinema vestluspaneeliga või kuulama veebikohtumist publikuna. Videokohtumine on järelvaadatav. Osaliseks saab registreerida lingil: https://bit.ly/3foeeId 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.