"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskraamatukogus ootavad õppijaid ja kaugtöö tegijaid uued arvutid (0)
30. mai 2022
Foto Albert Truuväärt

Seoses suurenenud nõudlusega on Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogudesse ja teenindusosakondadesse lisandunud 30 sülearvutit, mida sõjapõgenikel, aga ka kõigil teistel soovijatel on võimalik kasutada distantsõppes osalemiseks, kaugtöö tegemiseks või lähedastega suhtlemiseks.

Õppearvutit saab kasutada raamatukogus kohapeal kuni neli tundi päevas. Vastavalt raamatukogude võimalustele on võimalik sellega näiteks videokõne tegemiseks eralduda rühmaruumi või teenindussaali privaatsemasse ossa. Õppearvutitel on mikrofoniga kõrvaklapid ning need on varustatud vajalike programmidega (Skype, MS Teams, Zoom, Libre Office, Cisco Webex, Google Chrome jne). Lisaks saab mugavamaks töötamiseks laenata ja arvutiga liita suure reguleeritava kõrguse ja kaldega kuvari, klaviatuuri ja hiire. Kõikides raamatukogudes on lugejatele tasuta kasutamiseks traadita internet.

Kõik raamatukogud pakuvad ka laias valikus tasuta koolitusi ja andmebaaside kasutamise võimalust. Raamatukogude asukohad ja lahtiolekuajad leiab aadressilt www.keskraamatukogu.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.